“Myślimy w zgodzie z naturą. Buduj i żyj naturalnie”

Nadal nie potrafię zrozumieć jak firma, która buduje domy “ekologiczne” , “pasywne” “naturalne”, która ogłasza swoje usługi pod sloganami typu “myślimy w zgodzie z naturą” potrafi doprowadzić plac budowy do takiego stanu.

Często mówi się że wizytówką każdej ekipy budowlanej jest “czystość z jaką prowadzone są prace”.

Nic więcej nie napiszę… zobaczcie sami jak plac wygląda po zimie. Dodam tylko, że niebawem upłynie pół roku od momentu, w którym nieśmiało po raz pierwszy poprosiłem Wykonawcę o wywiezienie nieczystości i utrzymywanie budowy w czystości.

P.S. Uwzględniajcie w umowach kary za nieutrzymywanie placu budowy w czystości. Ja niestety dałem się od tego odwieść na etapie negocjacji treści umowy (“no bo jak to sprawdzić” mówił Wykonawca….teraz już wiem jak).

3 odpowiedzi do ““Myślimy w zgodzie z naturą. Buduj i żyj naturalnie””

  1. Z panem R. Kamińskim budowaliśmy w latach 2015-2016, występował wówczas pod firmą „i domy-pasywne” a jeszcze wcześniej „Ibe System”. Kamiński obiecywał nam wówczas 3-miesięczny termin budowy domu do stanu deweloperskiego, ale po ponad roku tłumaczeń i obietnic porzucił niedokończoną budowę, nie zostawił nam żadnej dokumentacji, nie rozliczył się z zaliczek, a sprawa znalazła się w sądzie. Sprawa co prawda wygrana, ale co z tego? Kamiński oficjalnie nie ma żadnych pieniędzy ani żadnego majątku, nie oddał nam nawet złotówki, nie mówiąc o stratach, które ponieśliśmy na przeinwestowanej budowie. Bałagan, który pokazuje Pan na zdjęciach? Tak, my mieliśmy podobny (też mam zdjęcia, które mogę udostępnić zainteresowanym), ale to pikuś w porównaniu do strat finansowych, które ponieśliśmy. Dziś Pan Kamiński ma się dobrze i nadal buduje ale pod firmą swojej żony Pani Małgorzaty „Dom Organiczny”. Jak widać, na budowie również nic się nie zmieniło, ten sam chaos co u nas 5 lat temu, ale co mu można zrobić? Radzę trzymać się z daleka od tej firmy jesli nie chcecie aby Wasze marzenie o budowie domu stało sie koszmarem. Jesli ktoś potrzebuje więcej informacji o duecie Sodolska&Kamiński to służę pomocą: dariab2malpavp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *